KORADO

 

Společnost KORADO vznikla v roce 1990 jako malá česká firma, která se téměř z nuly stala v průběhu 10 let jedním z největších evropských producentů otopných těles. V samotném počátku navázalo KORADO na tradici výroby ocelových otopných těles v závodě firmy Koventa, kterou získalo v malé privatizaci. V následujících letech KORADO svou výrobu razantně rozšířilo a zmodernizovalo, což vyvrcholilo výstavbou nového výrobního závodu v České Třebové.

Bez spojení se strategickým zahraničním výrobcem, pouze pomocí vlastního know - how, se společnost KORADO stala jedním z hlavních evropských lídrů v oboru a v současné době spoluudává nové trendy v celém topenářství. V současnosti KORADO dominuje na českém trhu a velmi úspěšně soupeří s konkurencí na zahraničních trzích, a to nejen na našem kontinentu, ale i v tak exotických zemích, jako je Japonsko a Čína. Když se k tomu připočte jeden z nejmodernějších produkčních závodů v Evropě, šikovnost českých zaměstnanců a schopnost jít svou vlastní cestou, lze říci, že KORADO je dobrým příkladem úspěšné české firmy.

Trubková otopná tělesa KORALUX

Trubková otopná tělesa KORALUX jsou určena zejména k vytápění koupelen, WC, kuchyní, obytných místností, kanceláří a vstupních a komunikačních prostor v obytných i veřejných budovách. Moderní konstrukce trubkových otopných těles KORALUX umožňuje dokonalé využití prostoru interiérů.

KORADO Vám nabízí kolekci koupelnových otopných těles KORALUX vyrobených z uzavřených ocelových profilů různých průměrů a tvarů. Vybrat si můžete ze čtyř produktových řad - MAX, COMFORT, CLASSIC a STANDRARD.

Použitá technologie povrchové úpravy garantuje dlouhodobou korozní a mechanickou odolnost, kvalitní finální povrch a hygienockou nezávadnost povrchu otopného tělesa. Mimoto je provedena s maximálním ohledem na životní prostředí. Povrchová úprava je realizována ve třech základních fázích: 1) Odmaštění, fostfátování a oplach ocelového povrchu ve třech stupních; 2) Nanesené základního laku progresivní technologií katoforezního máčení a vypálení v peci (fáze rozhodující pro dlouhodobou životnost tělesa); 3) Nanesení vrchní vrstvy epoxy-polyesterového laku, vytvrzení v peci a ochlazení. Základní barva je bílá RAL  9016, ale na zvláštní objednávku lze otopná tělesa dodat i v jiných barevných odstínech dle vzorníku barev.

Díky své konstrukci jsou otopná tělesa KORALUX použitelná v teplovodních otopných soustavách s nuceným i samotížným oběhem teplonosné látky, jejíž nejvyšší přípustná teplota je 110°C a jejíž vlastnosti musejí být v souladu s normou ČSN 07 7401.

Trubková otopná tělesa KORALUX mohou být vyráběna také jako samostatná přímotopná elektrická otopná tělesa. Jsou osazena elektrickým topným tělesem vybaveným omezovačem teploty a naplněna nemrznoucí směsí, což umožňuje použití v objektech s předpokládaným poklesem teploty až na -10°C. Elketrická otopná tělesa se připojují na pevný elektrický rozvod přívodním kabelem do instalační krabice, nebo lze na přívodní kabel namontovat dodatečné příslušenství pro připojení do síťové zásuvky. Přímotopná elektrická otopná tělesa KORALUX mohou být instalována pouze ve vertikální poloze a při provozu nevyžadují expanzní ani pojistné tlakové zařízení.

Trubková otopná tělesa KORALUX jsou balena v kartonu a polyuretanové smršťovací folii. Aby byl povrch tělesa chráněn před znečištěním i poškozením při stavebních pracech, před montáží doporučujeme narušit obal pouze na nutných místech a odstranit ho až po ukončení všech prací. Součástí dodávky každého otopného tělesa KORALUX jsou vývodky s vnitřním závitem G1/2 u rozdělovacího a sběrného profilu, zaslepovací a odvzdušňovací zátka a souprava upevňovacích prvků pro upevnění na stěnu.

Tepelné výkony trubkových otopných těles KORELUX byly změřeny dle EN 442 v akreditované zkušebně. Prokázání shody s platnými evropskými směrnicemi a normami bylo realizováno Strojírenským zkušebním ústavem s. p. Výrobce ručí za těsnost a udané hodnoty tepelných výkonů trubkových otopnývh těles KORALUX umístěných v teplovodních soustavách 5 let od data prodeje.

 

INSTAR

Telefon: +420 483 317 744
E-mail: instar@volny.cz

Prodejna:
Smetanova 41, Jablonec nad Nisou
po-pá: 8:00 - 12:00, 13:00 - 17:00

Informace

Kontakt a prodejna

Doprava a platba

Sledování zásilek

Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

Ochrana osobních údajů

Reklamace

Odstoupení od kupní smlouvy